„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“
Arthur Schopenhauer (nemecký filozof, 1788 - 1860)

Naše služby - wellness

Vírivka

Vírivý kúpeľ spôsobuje vytrvalú jemnú masáž končatín a celého tela so zlepšením metabolizmu kože, podkožia a povrchovej štruktúry svalov, pôsobí relaxačne. Vírivý kúpeľ spadá do hydroterapie. Hydroterapia je typ terapie založenej na terapeutickom použití vody, pomáha uvoľniť svaly, zvyšuje krvný obeh a uvoľňuje svalové bolesti a celkové napätie.

Sanárium

Sanárium predstavuje ideálny, zlatý stred saunovania. Je určené pre všetkých, ktorým nevyhovujú nižšia teplota a vysoká vlhkosť vzduchu v parnej saune a ani minimálna vlhkosť vzduchu a vysoké teploty fínskej sauny. Teplota vzduchu sa v sanáriu pohybuje medzi 45 – 60°C a vlhkosť vzduchu je medzi 40 – 60%. Príjemné teplo, ktoré vás hneď neunaví, a cirkulácia vlhkého vzduchu pomáhajú znížiť vysoký krvný tlak, zmierňovať poruchy obehu krvi a zabezpečujú dokonalé prekrvenie celého organizmu, čo vplýva pozitívne aj na váš celkový relax. Navyše, pravidelnými návštevami sa posilňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje sa cirkulácia krvi (hlavne v oblasti rúk a nôh), posilňuje imunita a dokáže pozitívne pôsobiť na nespavosť.

Fínska sauna

Saunovanie vo všeobecnosti má mnoho pozitívnych účinkov. Fínska sauna je suchá sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 80 – 90 stupňov Celzia. Saunovanie pôsobí preventívne proti nachladnutiu a ďalším chorobám horných dýchacích ciest, stimuluje imunitu, podporuje prekrvenie tkanív celého tela ako aj vnútorných orgánov, aktívne odbúrava svalovú bolesť, zlepšuje termoregulačné mechanizmy.

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž je vhodná pre všetkých unavených ľudí. V príjemnom prostredí Vás profesionálna masérka uvíta a pri prvom dotyku prstov vstupujete do uvoľňujúceho sveta relaxačnej masáže. Skúsení maséri vedia presne určiť potrebný tlak na každý typ svalstva, pri masáži dbajú na Vaše pocity a potrebu záťaže na jednotlivé svalové partie. V prípade masáže celého tela Vám masér prostredníctvom komplexnej masáže od päty k hlave zmierni bolestivosť svalov, skrátených šliach, šije a hlavy. Zvýšené prekrvenie organizmu masážou Vám zlepší termoregulačné procesy, dýchanie, urýchli dobu liečby po zraneniach, podporí duševnú výkonnosť a koncentráciu, zabezpečí zdravý a tvrdý spánok. Vaša pokožka bude po masáži napnutá a svieža.

Reflexná masáž chodidiel

Po celom dni v práci sa na ošetrenie chodidiel často zabúda. Obuté nohy nedostatkom vzduchu trpia. Po celodennej námahe často v elegantných, ale neortopedických topánkach, potrebujú aj chodidlá svoju starostlivosť. Veď práve vďaka nim stojíme každý deň na „nohách“, ktorým sa častokrát nevenuje dostatočná pozornosť ohľadom regenerácie. Masáž chodidiel v rukách profesionálnej masérky je veľmi príjemným pôžitkom.

Odporúčanie: Masáž je vhodná pre všetkých, ktorým nevadí dotyk chodidiel.

Masáž lávovými kameňmi

Magická sila lávového kameňa je skrytá v jeho pôvode. Bazaltový, krásne hladký lávový a oblý kameň bez prasklín, dokáže úžasne absorbovať a udržovať teplo. Masérka Vám nahriate kamene postupne prikladá pozdĺž chrbtice a dôležitých energetických bodov na chrbte a krčnej chrbtici. Teplo, ktoré kamene vyžarujú, Vám zahrejú unavené telo a postupne odbúra stres a navodí pocit pohody a harmónie. Nasleduje príjemná masáž chrbtice pomocou lávových kameňov a voňavého oleja. Získané teplo Vám rozprúdi do celého tela, čo Vám prinesie nezabudnuteľný pocit uvoľnenia. Čarovné účinky tepla navracajú duševnú pohodu a blahodárne pôsobia na unavené telo.

Bankovanie

Bankovanie je vhodná doplnková metóda klasických masáží. Je to metóda stará niekoľko tisíc rokov, pochádzajúca zrejme zo starej Číny. Dokáže odstrániť bolesti chrbtice a pohybového aparátu a tiež priaznivo ovplyvňuje funkciu vnútorných orgánov. Terapia spočíva v prikladaní sklenených alebo plastových vákuových nádobiek na pokožku. Vzduch v banke sa pred aplikáciou zohreje, banka sa tak po priložení prisaje na kožu, ktorú podtlak vtiahne dovnútra. Pokožka sa prekrví a prudko zčervená. Môžete pocítiť mierne nepríjemný pocit, ľahké pnutie, ako keby ťahanie kože.

Bylinkový parný kúpeľ

Bylinkový parný kúpeľ je parný kúpeľ doplnený aromaterapiou (do vháňanej pary sa pridáva 100% prírodný vonný extrakt). Okrem klasických účinkov má priaznivý vplyv na uvoľnenie dýchacích ciest.